פעילות להב למען עסקים ועצמאים בישראל | עו"ד רועי כהן, נשיא לה"ב

ב-23 באוקטובר נפתח מושב החורף של הכנסת. לאור השינויים המבניים שחלו לאחרונה במשכן, אין ספק כי יהיה זה מושב מעניין במיוחד. ראשית, שותף קרוב של להב לדרך, ח"כ עודד פורר, מחליף את ח"כ היוצא אראל מרגלית בתפקידו כיו"ר השדולה לעסקים קטנים ובינוניים. ח"כ פורר, עצמאי בעבר בעצמו, פועל רבות למען העסקים הקטנים בישראל ומעבר לתפקידו כיו"ר החדש, הוא מוביל עם להב את הצעת החוק למס שווי שימוש ברכב עבודה ויחד נילחם עבורה גם במושב זה. בין הצעות החוק הנוספות שתקדם להב במושב זה הן גמלת האבל לעצמאים אשר עברה בקריאה טרומית ונמצאת כעת בדיונים בוועדת העבודה והרווחה; מוסר התשלומים ("שוטף פלוס") שעברה במושב הקודם ונכנסה לתוקף נמצאת כעת בדיונים בוועדת הכלכלה באשר להחרגת מערכת הבריאות מהחוק; דמי אבטלה לעצמאים; יצירת מענה אחד ומקיף (One stop shop) לבעלי העסקים בכל הקשור לרישוי עסקים ועוד.

כמו כן, ממשיכה להב בפעילות שטח מאומצת על מנת להגיע לציבור העצמאים, להקנות להם כלים ולייצג אותם ואת האתגרים עמם הם מתמודדים בכנסת. כך, ממשיכה להב לצרף אל שורותיה ארגונים חדשים המייצגים עצמאים בהם: התאחדות קבלני מיזוג אוויר וחימום בישראל והתאחדות המדבירים בישראל, ואף הקימה ועדת זכיינות שמטרתה להסדיר בחוק את מערכת היחסים בין הזכיינים למזכים בישראל בראשה עומד עו"ד יעקב עוז. אני סמוך ובטוח כי הייצוג החדשני של ציבור העצמאים מתחומים אלה יעניק מענה איכותי וטוב עבורם.
בנוסף, ב-11 בדצמבר תשיק להב את LAHUB החממה לעסקים קטנים. במסגרת החממה, תעניק להב סדרה של מפגשים מטובי אנשי המקצוע בישראל בתחומים שונים בהם: שיווק, דיני עבודה, מסים ועוד, אשר תיפתח לציבור העסקים הקטנים ללא עלות. בנוסף, תכלול החממה סדנאות מקצועיות בנות שעתיים כל אחת, עם קבוצת המנטורים של להב. הסדנאות יינתנו לבעלי העסקים במחיר מסובסד של 150 ₪ ל-3 סדנאות בנושאים שונים. מוזמנות ומוזמנים להירשם במספר המצורף מטה. מהרו, ההרשמה עומדת להסתיים!
מאחל לכולנו מושב חורף נעים ומלא עשייה.

שלכם ובשבילכם,