תעסוקה נגישה - כל אחד יכול | שראל וקנין

בישראל של 2017, נושא תעסוקת אנשים עם מוגבלות ובכלל אוכלוסיית האנשים עם מוגבלות נמצא בכותרות לא פעם אחת. כולנו מכירים בצורה כזו או אחרת את אותה אוכלוסייה ולרובינו אף יש חבר, משפחה או קשר לאדם כזה מאחר ואנו מדינה קטנה ועם כ – מיליון אנשים עם מוגבלויות שונות.
אז איך אנו יכולים לשפר את תחום התעסוקה?
הנושא אשר יכול להניב פרי גם למדינת ישראל, גם עצמאות וביטחון כלכלי לאנשים עם מוגבלות ובעיקר שילובם בחברה והכלתם כחלק בלתי נפרד מאתנו.

נגישות לפני הכל!
נגישות היא הראשונה במעלה, היא נוגעת בכל התחומים והיא "פותחת את הדלתות" בפני אותה אוכלוסייה. נגישות יכולה להיות גם אצלכם במקום העבודה, בעסק שלכם, שאנשים עם מוגבלות יוכלו להגיע אלכם, לקבל שירות שווה אצלכם וכמובן לקבל אפשרות לתעסוקה.
נגישות בתעסוקה מתחילה מההבנה, מההכרה וההכלה של אותה אוכלוסייה, בעיקר כי יש לה מה לתרום, לתת והיא בעלת יכולות מקצועיות מגוונות וברמה גבוהה.
אנו באופטימיסט מבינים זאת ולכן יצרנו את הכלים, המרחב עבודה וסביבת העבודה אשר נגישים ומתאימים לכל עובד אישית, כך אנו מצליחים להעניק ללקוחות שלנו שירות איכותי, תוצר מקצועי וערך חברתי ייחודי.

אנו מאמינים כי כל אחד יכול להתאים את העסק שלו כך שהוא יוכל לקלוט עובד עם מוגבלות אליו לחברה ולהפיק ממנו תועלת מקצועית ועשייה חברתית יחד.
נגישות יכולה להיות גם בשעות העבודה, במקום העבודה, בדרך העבודה ובעבודה לפי יעדים ועוד, בעיקר להקשיב, להבין ולהאמין באותם עובדים.
כיום יש מספר תכניות רב של שילוב תעסוקת אנשים עם מוגבלות כך שרוב ההוצאות, התהליך והבירוקרטיה אינה פוגעת בבעל העסק ולהיפך מעניקה לו יתרון מאוד גבוה בתחום העסקים של עובדים מסורים מאוד, אמינים מאוד ומקצועיים בתחום שלהם.
עובדים עם מוגבלות הם עובדים שמוכנים להשקיע בעבודה, להיות חלק ממנה ולקחת חלק פעיל בה.

עשו אתם את החלק שלכם, שאלו את מי שצריך (בשמחה גם אותנו), קראו על כך באינטרנט, שאלו עסקים אחרים שעושים זאת – אבל עשו זאת, התחילו לפעול ותנו לאנשים עם מוגבלות לקחת את החלק שלהם בידיים.
בהצלחה !